O nas

Przedszkole Miejskie nr 6 „Promyczek”  w Stargardzie rozpoczęło swoją działalność w grudniu 1989 r. Organem prowadzącym jest Urząd Miejski w Stargardzie, nadzór pedagogiczny sprawuje Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu „Chopina” przy ul. S.Niewiadomskiego 14. Mieści się ono w wolnostojącym  parterowym  budynku. Sale są wielofunkcyjne, duże, jasne, wysokie, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne. Teren wokół przedszkola odległy jest od ruchliwych ulic i hałasu miejskiego, usytuowany pośród ogródków działkowych, w sąsiedztwie domków jednorodzinnych. Lokalizacja ta zapewnia spokój i bezpieczeństwo.  Plac zabaw jest wyposażony jest w nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw zapewniający ciekawą, bezpieczną zabawę, spełniający oczekiwania dzieci.  Do dyspozycji dzieci są szatnie, które znajdują się przy każdej sali. Przedszkole oferuje dzieciom smaczne i zdrowe trzy posiłki – śniadanie, obiad i podwieczorek z możliwością uwzględniania różnych diet. Do przedszkola uczęszcza 145 dzieci w wieku 3-5 lat, które podzielone są na 6 oddziałów. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 16.30. Przedszkole zatrudnia 27 osób: – 13 nauczycieli (w tym dyrektor ), – 14  pracowników obsługi i administracji. Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i duże kompetencje. Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują aktywne metody pracy z dzieckiem.  Dodatkowo zatrudnieni są specjaliści prowadzący zajęcia dodatkowe:
– nauki religii,
– rytmiki,
– zajęć z piłką.

Placówka nasza wobec rodziców pełni rolę wspomagającą i integrującą działania wychowawcze, dostarczamy wiedzy pedagogicznej i uwrażliwiamy na potrzeby i możliwości dziecka. W przedszkolu aktywnie działa Rada Rodziców wspomagając je w działalności statutowej. W przedszkolu systematycznie zachodzą zmiany jakościowe. Stale ulepszana jest baza przedszkola oraz wyposażenie w pomoce dydaktyczne, środki audiowizualne.

W urzeczywistnianiu naszej misji zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno-obsługowy, jak również rodzice, a efektem naszej wspólnej pracy jest przedszkole, w którym dzieci czują się ważne, bezpieczne i do którego przychodzą z radością